Adrenalin Fotoğraf Yarışması

Adrenalin Doğa Sporları‘nın 10. yıl etkinlikleri kapsamında düzenlediği fotoğraf yarışmasına katılmıştım. İlk defa bir sosyal fotoğraf etkinliğinde yer aldım.
Bu gün Adrenalin’den telefon geldi. Arayan arkadaş “Jüri Özel Ödülünü” almaya hak kazandığımı söyledi. Yarışmaya tabi ki dereceye girmek için katıldım. Fakat dereceye girince bu kadar sevineceğimi düşünmüyordum. Hele Adrenalin‘in sayfasında fotoğrafı görünce daha da mutlu oldum. Gerçekten çok güzel bir duyguymuş.

Yarışma 5 mp üstü ve 5 mp altı olmak üzere iki kategoride düzenlendi. 5 mp üzeri kategori de birinciliğe layık bir fotoğraf bulunamamış. Tuhaf geldi doğrusu. Jüri Haldun AYDINGÜN, Bünyad DİNÇ, Tunç FINDIK, Başar BİLGE ve Yankı TANSUĞ’dan oluşuyor. Jüri, gerçekten doğa sporlarına hayatlarını vermiş, profesyonel isimlerden oluşuyor. Ama nasıl birinciliği hak eden bir fotoğraf bulunamadı anlamadım. Gönderilen fotoğraflar arasında, en iyisi birinci, sonraki ikinci şeklinde sıralama yapılır diye biliyordum. Daha iyisi yoksa ikinciliğe layık görülen fotoğrafı birinciliğe, üçüncülüğe layık görülen fotoğrafı da ikinciliğe yükseltmek daha mı iyi olurdu sanki? Sanırım daha iyi olurdu.

Herneyse.. Amacım jüriyi, yarışmayı veya bu güzel etkinliği eleştirmek değil.

Sonuçlar şöyle;

5 mp Üstü
1. …….
2. Mustafa Erdem Yeşildal
3. Koray Özyörük

5 mp Altı
1. Emre Yakupoğlu
2. Mehmet Dursun
3. İlker Esener

Jüri Özel Ödülü
1. İrfan Durmuş

Teselli ödülü
Kutsal Zafer Şahin
Bahadır Civan
Bülent Bilgiç
İlker Şahin
İsmet İnan
M. Bahadır Civan
Murat Ercan
Tuğba Uygur
Süleyman İnal
Mehmet Sina Demiral
Gülsüm Çelik
Osman Binici
Erdal Gümüş
Mustafa Geze

Yarışmanın detaylarına ve fotoğraflara ulaşabilirsiniz.

Jüri Özel ödülü alan fotoğrafım;

juri_ozel_odulu

Benzer Yazılar

Yorum eklemek için çok geç, 04-01-2009 tarihinde yoruma kapatıldı.